Balsavimas už metų senjorą
Metų inovatyviausias
Birutė | 76
Aktyviai dalyvauju visuomeninėje veikloje. Esu Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininko pavaduotoja, organizuoju ekskursijas, aplinkos gražinimo talkas, dainuoju vokaliniame ansamblyje, giedu bažnyčios chore, kuriu vaidmenis Vienkiemio teatre, puoselėju liaudies tradicijas, perduodu jas savo vaikams ir anūkams. Dalyvauju įvairiuose renginiuose, prisidedu prie jų organizavimo. Būdama savivaldybės tarybos nare, sprendžiu savo krašto ir atskirų jo gyventojų problemas. Prisidedu prie įvairių projektų įgyvendinimo. Bendravimas su žmonėmis man teikia didžiulį džiaugsmą, esu pozityvi, tolerantiška. Mėgstu skaityti knygas, domiuosi politika, istorija, poezija, sportuoju.
Despina Midvikienė | 90
Jonas Jokubauskas | 85
Romualda Anduzienė | 78
Romualda nuoširdi, pareiginga kūribiška dalyvaujanti renginiuose.
Daug sugebėjimų turi kulinarijoje palepina skaniais kepiniais mišrainėmis.
Mėgsta naujus iššūkius draugiška, mokanti kiekvieną užjausti ar paguosti.
Savo sugebėjimais rankų darbo, gaminiai ne kartą puikavosi Kauno dienose ir renginiuose.
Dainuoja Petrašiūnų BC chore” Monte Pacis”labai mėgsta dainą.
Metų veikliausias
Gražina Stelmokienė | 69
Nominuoju savo močiutę. Ji dirba Vilniaus Šeškinės poliklinikoje. Labai nesenai Šeškinės poliklinika vykdė žingsniavimo konkursą, kurio laimėtojas būtų laimėjęs išmanujį laikrodį.
Atsimenu, kaip reikėjo padėti močiutei prisijungti prie #walk15 programėlės.
Ji mane patikino laimėsianti šį konkursą. Buvo sunku patikėti, nes kolektyve yra daug jaunų ir aktyviai sportuojančių žmonių, bet vis tiek palaikiau.
Gražina pasakojo, kad vakarais eidavo kartu su šuniuku sukti ratus, o pietų pertraukos metu irgi vaikščiodavo. Būdavo juokinga kuomet močiutei paskambindavau ir paklausdavau ką veikia ir atsakymas būdavo – „Vaikštau”. Taip Gražina pasitempė išorinį kelio meniską… Tačiau laimėjo ir laikrodį, nepaisant visų sportuojančių kolegų.
O ir laikrodžio jai nereikėjo, jį atidave savo dukrai, mano mamai. Gražinai svarbiausia buvo įrodyti, kad brandus amžius – dar ne viskas…
Augenija Stoškuvienė | 66
Esu vilnos vėlėja. Dirbu pagal pažymą. Pas mane įdarbinta dar viena moteris. Vasaros atostogų metu, įdarbinu du moksleivius ir mokau vilnos vėlimo paslapčių. Vedu edukacijas socialinių paslaugų įstaigose, mokyklose, bendruomenėse.
Stengsiuosi kuo daugiau žmonių supažindinti su vėlimo amatu. Nes šiam darbui žaliava gaunama tvariai ir ekologiškai, avytėms nepadarant jokios žalos.
Juozas Žuraulis | 75
Kiekviena diena įgauna naują prasmę, kai atrandi veiklas ir žmones, kurie įkvepia džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka.
Toks yra mūsų tėtis ir senelis Juozas, kuris moka džiaugtis ir savo puikia nuotaika užkrečia kiekvieną, kuriam tenka laimė pakliūti į jo dienų akimirkas. Kiekvienas rytas jo prasideda planais veikti, pamatyti, pamokyti ir užkrėsti gera nuotaika kitus. Vyresnieji druskininkiečiai puikiai jį pažįsta kaip buvusį saugių kurorto gatvių sergėtoją ir kaip šaunų vestuvių muzikantą, piršlį ir įvairių asmeninių švenčių organizatorių bei kapelų dalyvį. Šiandien galime žavėtis jo aktyvumu ir trykštančia energija Jaskonių ir Naujasodės kaimo bendruomenės namuose organizuojamos pramoginės dzūkiškos programos „Kaip dzūkas žmonos ieškojo“ metu. Šią kultūrinę programą kartu su vedančiaisiais jis įgarsina gyva muzika su dzūkiškomis dainomis ir žaidimais. Taip pat mūsų Juozukas vadovauja šios bendruomenės kaimo kapelai ,,Malūnėlis”, kuri savo skambias dainas ir puikią nuotaiką dovanoja Druskininkų miesto ir jo apylinkių bendruomenėms bei linksmina ir džiugina kitų Lietuvos miestų žmones. Manau, kad šiandieninė jaunoji karta, pagyvenęs jaunimas ir visi senjorai tikrai turėtų kuo žavėtis pažinę mano tėtį Juozą, todėl tikrai nenusivilsime, jeigu šių 2024 metų veikliausio senjoro titulą skirsime Juozui Žurauliui, kuris turi galios ir gali įkvėpti mus džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka.
Emilija Bumblienė | 81
Irena Pivoriūnienė | 65
Irena Pivoriūnienė ne tik legendinė sveikatos laidų vedėja, gydytoja, bet ir neveltui tituluojama “sveikatos ambasadore”. Moteris kasdienybėje negaili patarimų sveikatos klausimais, nuolat rūpinasi šviesdama kitus bei pabelbėdama, todėl ne vienas žmogus jai dėkingas už sveikatą.
Genovaitė | 68
Aldona Kazlauskienė | 82
Danutė | 70
esu transplantuota(po inksto transplantacijos), ir dalyvauju GYVASTIES ir ATGAJOS veikloje.
Povilas Kuprys | 70
1. Savanorystės ir saviugdos organizacijos AKADEMIJA 60+ įkūrimą ir jos veiklos organizavimą. 2024 metai yra penkti metai kai bendraamžiai dalyvauja sveiko gyvenimo, sveiko maisto, sveiko miego, sveiko senėjimo, sveiko mąstymo veikloje kiekvieną pirmadienį, išskyrus varasaros mėnesius. Grupėje nuolat 14-18 asmenų, kurie kuria bendruomenišką ir savanoryste grįsta veiklą;
2. Savo poezijos kūrybos ir skaitymo judėjimo „Poetų pievelė” steigimą ir ketverių metų veiklą VDU Botanikos sode, kur skaitė poeziją apie 140 poetų, poezija skaityta lenkų, italų, prancūzų, ukrainiečių, žemaičių kalbomis iš visos Lietuvos ir užsienio. „Poetų pievelė” su VDU inicijavo 2024 m poeto suolelio poetui Robertui Keturakiui pastatymą ir tams kirtą poezijos vakarą.
3. Nuolatinę kūrybinę nepertraukiamą 7 metų prozos ir poezijos kūrybinę veiklą: 2023 apdovanotas literatūrine Almenės rajono savivaldybės laureato premija (S.Niūniaitės vardo), Kauno meininkų namų slemo konkursų nugalėtojas. Per 7 metus trys poezijos knygos ir vien smulkiosios prozos knyga;
4. Savanorystė – žinomuose spektakliuose „Saulė ir Jūra” Kaune,2024, drugelių parodose VDU Botanikos sode, dalyvavimas Aleksoto bendruomenės veiklose. 5. savo poezijos skaitymą „Poezijos pavasario” renginiuose Kaune, Viekšniuose, Papilėje: Plungėje – S.Daukanto konkurso (poezija) antroji premija. Kūriniai isspausdinti haiku almanachuose, žurnaluose „Kaunas pilnas kultūros” ir kitka.
Anita Avdaljan | 68
Rimalda | 67
Onutė Aneta Barìsienė, Ažùkaitė | 90
Metų tvariausias
Stanislovas Karalius | 68
Mano senelis Stanislovas prisimena savo pirmąją rašomąją mašinėlę, kurią gavo dovanų prieš 40 metų. Su ja jis rašydavo laiškus draugams, giminėms ir savo mylimai žmonai. „Kiekvienas laiškas buvo ypatingas, nes tai buvo mūsų bendravimo būdas,“ – pasakoja jis. Rašomoji mašinėlė jam primena laikus, kai kiekvienas žodis turėjo svorį, o laiškas buvo vertingas ryšio ir meilės ženklas. Kai mašinėlė sugedo, Stanislovas jos neišmetė. Ši mašinėlė išliko jo namuose kaip prisiminimas apie laikus, kai žmonės skyrė laiko ir dėmesio ryšiui su artimaisiais. „Šiandien viskas yra paprasčiau, bet kiekvieną kartą pažvelgęs į šią mašinėlę, prisimenu tuos laikus, kai kiekvienas laiškas buvo kaip brangakmenis,“ – dalinasi jis, rodydamas, kad seni prietaisai gali tapti istorijos ir ryšių dalimi.
Adele Staskoniene | 75
Neissipildziusią jaunystes svajonę tapti siuvimo tehnologu realizuoju ją dabar. Iš skiautelių siuvu ir siuvu. Jau pasipuose stalai servetelem, staltiesem, lovos uzklotais Perejai prie rūbų, rankinių, kuprinių. Niekas namuose nenueina niekais. Is sėklos užauginu daržoves, kurias valgau, perdirbu. Nereikia vaistinės nes gydo surinktos išdžiovintos vaistažolės. Kaip ir nėra ko eiti į parduotuvę.
Metų socialiai atsakingas
Bronė Slapšienė | 76
Kalbant apie mano požiūrį į aktyvų gyvenimą, norėčiau paminėti, kad mano norą nesustoti tobulėti, mokintis, gerbti žmones, su kuriais bendrauju, mylėti šalį, kurioje gimiau, išugdė tėvai ir mokytojai – jiems aš visada būsiu dėkinga. Ačiū jiems, kad esu Lietuvos patriotė, gavusi Lietuvos patrioto ženklelį. Aš labai didžiuojuosi savo šalimi ir savo kasdieniais darbais prisidedu prie jos klestėjimo. Gerai menu Baltijos kelią ir jo taip neseniai 30-mečio paminėjimo džiugesį dar tebejaučiu. Man iki šiolei nepamirštami dramatiški Sausio 13-sios įvykiai. Kasmet organizuoju ir dalyvauju Vasario-16-osios ir Kovo 11-osios paminėjimuose. Liepos 6 d. su visais pasaulyje gyvenančiais lietuviais su pasididžiavimu giedu Lietuvos himną. Myliu Panevėžio miestą, kuriame gyvenu, todėl savo veikla stengiuosi prisidėti prie jo gražinimo ir garsinimo. Išėjusi į pensiją pasinėriau į visuomeninę savanorišką veiklą 2015 m. buvau nominuota „Metų panevėžiete“ už aktyvią visuomeninę veiklą bei bendruomeniškumo puoselėjimą. 2019 m. gavau Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko padėką už prasmingų tradicijų tęsimąNuo 2012 metų aktyviai ir savanoriškai dalyvauja visuomeninėje veikloje: • Liekupio bendruomenės pirmininkė (2012 m. – 2015 m.) • Asociacijos ,,Bitės namai” narė (2017 m. – dabar) • Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriaus pirmininkė (2019 m. – dabar) • Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio miesto skyriaus pirmininkės pavaduotoja (2014 m. – dabar) • Neformalaus suaugusiųjų švietimo koordinacinės grupės tarybos narė (2020 m. – dabar) • Panevėžio gamtos mokyklos tarybos narė (2021 m. – dabar) • Panevėžio rajono savivaldybės smurto artimoje aplinkoje prevencijos komisijos narė (2023 m. – dabar) • Panevėžio kraštiečių klubo,,Tėviškė‘‘narė(2023 -iki dabar) 2015 m. už aktyvią visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą suteiktas Metų Panevėžiečio titulas Leidiniai: • „Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio miesto skyriaus 2014-2020 metų veiklos metraštis“ (2021 m., tiražas 200 egz.) • „Pasivaikščiojimas po Liekupio bendruomenę“ (išleista pagal 2023 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą Liekupio bendruomenės projektą „Pažinkime gimtąjį kraštą“, tiražas 200 egz.) PROJEKTAI (bendra gautų finansavimų suma 40052 EUR): Savanoriškas dalyvavimas išvardintų organizacijų veiklose užima didžiąją dalį mano laiko. Tenka organizuoti daug renginių, ekskursijų, rašau projektus, iš ties prasmingai panaudojame visas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšas pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo programas ir savivaldybės skirtas lėšas, kurios paįvairina miesto bei bendruomenės žmonių gyvenimus, ugdo tautiškumą, bendruomeniškumo jausmą bei skatina savanorišką veiklą. Bendrauju su kitomis miesto NVO, bendruomenėmis ir su jaunimo organizacijomis. Dalyvauju „Socialiniuose pusryčiuose“ į kuriuos susirenka miesto NVO organizacijos ir kuriuose pasikeičiama gerąja patirtimi. Rūpinuosi kaimynais, negalinčiais vairuoti, nuvežu pas šeimos gydytojus, į kapines, apsipirkti. Renku knygų skirtukus, turiu sukaupusi nemažą kolekciją iš viso pasaulio šalių.
Gema Neniškienė | 78
Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto studentė-senjorė. Jai – 78 metai. Universitetą lanko 7-erius metus, Sidabrinėje linijoje savanoriauja jau 5-erius metus ir yra kitų sidabrinukių (taip vadiname Marijampolės TAU studentes, kurios savanoriauja SL) – SENIŪNĖ Yra apdovanota už savanorystę ir paramą Sidabrinės linijos padėkos raštais.
Teresė | 76
Nuolat apsupta žmonių, padedu kaimynam kai reikia pagalbos, bendrauju su bet kokio amžiaus žmonėm, rūpinuosi kuo daugiau bendraamžių įtraukti į įvairius renginius, dalyvayti bendruomenės veikloje ir renginiuoise, prisideti prie aplinkos išsaugojimo, pasirupinti savo artimu.
Vytas Širvaitis | 72
Aktyviai dalyvauju Šakių TAU veikloje. Savanoriauju Maisto banke. Pagal galimybes, kartu su žmona Dalia, padedame tiems, kuriems pagalba reikalinga.
Pajauta Vaituluonienė | 68
Kai Pajauta išėjo į pensiją, galvojo užsiims namais, dažniau bus su vyru, su kuriuo jau 48 metai laimingai santuokoje gyvena ir keliaus. Tačiau ne jos charakteriui būti be veiklos, todėl greitai pradėjo ieškoti kam ir kur gali padėti savo savanoriavimu. Jau daugiau kaip metai Pajauta savanoriauja Panevėžio gyvūnų globos draugijoje. Visi keturkojai ten ją labai myli ir laukia atvykstant. O ji visus savo apsilankymus, šuniukų charakterius ir istorijas nuostabiai aprašo savo feisbuke. Be to ten veda ir kalytės Širšės dienoraštį, kuri į jos namus atkeliavo iš tos pačios prieglaudos. Didelės ir geros širdies žmogus.
Svetlana Lesinskienė | 72
Svetlana užaugino 6 savus vaikus ir 14 vaikų įvaikintų. Dėl vaikų gyvena ir dabar. Yra labai veikli senjorė, organizuoja išvykas, stovyklas, įvairiausias veiklas, vadovauja šeimynėlei. Vaikai ir anūkai labai ją myli.